TOTAL Madeni Yağlar, enerji üretimi sektörü için özel ürün yelpazesini geliştirmiştir. Ekipmanın kullanılabilirliği ve performansının üretim sürecinizde kilit faktörler olduğunun ve ürünlerimiz tarafından sağlanan kalitenin başarınızda önemli bir müttefik olacağının bilincindeyiz.

TOTAL Madeni Yağlar, şimdi ve gelecekte yüksek ekipman performansını garanti etmek için enerji sektöründeki büyük ekipman üreticileriyle araştırma ve işbirliği sonucunda ortaya çıkmaktadır. Geniş yelpazemizdeki yağlar, gresler ve soğutucular, enerji sektöründeki tüm endüstriyel uygulamaları kapsar.

 

Türbinler İçin Yağlama Çözümlerimiz

 

TOTAL PRESLIA; gaz, buhar ve kombine çevrim türbinlerini yağlamak için tasarlanmıştır. Bu ürünümüzün formülasyonu uzun deneyimin sonucu ortaya konmuştur ve üreticilerin en katı spesifikasyonlarını karşılar.

 • Oksidasyona karşı mükemmel direnç ve uzun yağ değişim aralıklarının garantisi,
 • Tesislerin düzgün çalışmasını sağlayan çok iyi köpürme, hava tahliye ve emülsüzleştirme özellikleri
 • Dişli kutusunun yüksek yüklere dayanması için tasarlanmış aşınmaya karşı ve aşırı basınç katkıları gibi artılarla işletmenize değer katar.

 

Rüzgar Türbinleri İçin Yağlama Çözümlerimiz

 

Rüzgar türbinleri, enerji üreten sektördeki şirketler için en iyi çözümdür. Rüzgar türbinleri, hem üretim hem de işletme bakımından temiz ve avantajlı kaynaklar sağladığı için giderek daha çok takdir edilmektedir.

TOTAL bu noktada işletmelere, her uygulama için uygun yağlayıcılar, gresler ve soğutma sıvısı yelpazesi sunar. Hava şartlarına bakılmaksızın kara ya da deniz rüzgar türbinlerinizin optimizasyonunu, kullanılabilirliğini ve sürekliliğini garanti ederiz. Rüzgar türbini özel ürünlerimiz, optimum ve çevre dostu yağlama ile türbinlerinizden en iyi şekilde faydalanmanızı garanti eder.

 

TOTAL Madeni Yağları kullanarak;

 • Soğuk başlatmayı kolaylaştırın
 • Mekanik verimliliği optimize edin
 • Yağış alan bileşenleri her türlü hava koşulunda koruyun
 • Yağ değişim aralıklarını genişletin

 

Gaz Motorları İçin Yağlama Çözümlerimiz

 

TOTAL, NATERIA serisini, özellikle gaz motorlarının verimliliğini garanti etmek için tasarladı.

Gaz motorları ve motor kompresörleri için deterjan yağları yelpazemiz, her türlü yakıtla uyumlu olma avantajına sahiptir. NATERIA yağları gazlı motorlar için ekipman üreticilerinin maksimum koruma sağlama gereksinimlerine uygundur. Bu serideki yağların kullanılması gaz motoru verimliliğini artırmaya yardımcı olacaktır. Ürünlerimizin mükemmel kalitesi, aşağıdaki görünür iyileştirmeleri garanti eder:

 • Uzun yağ değişim aralıkları
 • Daha iyi termal stabilite, oksidasyona ve nitrasyona direnç
 • Aşınmaya ve korozyona karşı önemli özellikler
 • Tortu oluşumunda azalma

 

Nükleer Tesisler İçin Yağlama Çözümlerimiz

 

İşletme verimliliği ve güvenli çalışma, nükleer enerji santrallerinde önemli meselelerdir. TOTAL Madeni Yağlar bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olur. TOTAL’in madeni yağları, gresleri ve soğutma sıvıları, nükleer enerji santralleri hakkında geniş çaplı çalışmaların ve bilginin bir sonucudur. Bu sayede uluslararası piyasadaki çok sayıda işletme tarafından kullanılır ve ekipman üreticilerinin en zorlu teknik şartnamelerini karşılar.

Özellikle, Yağlarımız, nükleer santraller için PMUC onayı ile EDF gibi şirket şartnamelerinde belirtilen gereksinimleri karşılamaktadır.

Önceliğimiz, nükleer enerji santrallerinizin bakımı ve uygun yağlanmasını sağlamaktır; Amaçlarınız için uygun yağlayıcıları TOTAL bünyesinde tam kapsamlı olarak bulacaksınız.


TOTAL PRESLIA
; Nükleer Enerji santrallerinde buhar türbinlerinin yağlanması için özellikle uygundur. Bu yağların olağanüstü performansı, ekipmanınızın güvenliğini optimize etmeye katkıda bulunur

 

Hidroelektrik Santralleri İçin Yağlama Çözümlerimiz

 

Yenilenebilir enerji endüstrisinin tacındaki mücevher olan hidroelektrik santralleri, sadece Türkiye’de değil, aynı zamanda dünyada da gurur kaynağıdır. Hidroelektrik santrallerinde üretilen barajlardan kaynaklanan enerji, küresel enerji üretiminin yaklaşık beşte birini oluşturuyor.

Hidroelektrik santralleri, optimum verimlilik ve emniyet sağlamak için yüksek kaliteli bakım ürünleri kullanmalıdır. TOTAL Madeni Yağlar, bu gerekliliklerin her ikisini de karşılayan kapsamlı, yüksek kaliteli ve yüksek performanslı ürün yelpazesine sahiptir. Grubun dünya çapında mevcut olması, tüm hidroelektrik santraller ağı için arzı garanti eder ve sektördeki tüm standartlara uymayı sağlar. Önceliğimiz hidroelektrik santrallerinizin bakım ve doğru şekilde yağlanmasını sağlamaktır; Tüm ürünlerimiz arasında uygun yağlayıcıları bulacaksınız.

Ürünler hakkında detaylı bilgi almak ve sorularınızı sormak için TOTAL’in enerji uzmanlarıyla iletişime geçin.