Daha Azla, Daha Fazlası

HİBRİT VE ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN YENİ ”TOTAL EV FLUIDE” SERİSİ HAZIR

 

 

Günümüzde neredeyse tüm dünya üzerinde zorunlu kılınan çevresel kısıtlamalar ve bunun sonucunda ortaya çıkan düzenlemeler, otomotiv endüstrisini sürekli yenilik yapmaya ve aynı zamanda kalite ve performans için kullanıcı beklentilerine cevap vermeye zorluyor.

Total Madeni Yağlar, müşterilerinin araç ve ekipmanlarının optimum işletim ve bakımını garanti eden özel çözümler geliştirmek için her zaman daha iyisini yapmaya çalışmıştır.

Otomobil üreticilerinin güvenilir bir ortağı olan Total Madeni Yağlar, çevresel duyarlılığa sahip enerji üretimi ve arzının ana merkezi olmayı hedeflemektedir. Bu da, insan ve çevre odaklı çözümler ile sürdürülebilir performans sunma konusundaki kararlılıkla sağlanabilecektir. Bu konuda TOTAL Madeni Yağlar, hem insanlar hem de çevre için daha iyi olan daha temiz hareketliliği teşvik etmektir.

2018 yılında, büyük bir Ar-Ge formülasyon çabasının ardından TOTAL, elektrikli ve hibrit araçlar için özel bir ürün portföyünü ticarileştiren ilk enerji şirketi olmuştur.

Araç üreticilerinin ihtiyaçlarını karşılayan ve giderek daha verimli elektrikli ve hibrit araçlar tasarlamalarına yardımcı olacak son derece yenilikçi iki ürün yelpazesi olan TOTAL QUARTZ EV FLUIDE ve TOTAL RUBIA EV FLUIDE sektörün öncü serisi olarak göz kamaştırmaktadır.

Bu yüksek performanslı sıvılar, araçların montaj hattından çıktığından itibaren kullanım ömürlerinin sonuna kadar araçların sorunsuz çalışmasını sağlayabilir.

 

HIZLI BÜYÜYEN HİBRİT VE ELEKTRİKLİ ARAÇ PAZARLARININ ZORLUKLARI

 

Otomotiv Endüstrisinin Yeşil Enerjilere ve Alternatif Motor Sistemlerine Yaklaşımı

Yenilenebilir ve çevreci enerjiye geçiş şu anda günümüzde büyük bir trendle devam ediyor ve gerek devletlerin gerek uluslararası örgütlerin çevresel konularda düzenleyici kısıtlamaları daha önce hiç olmadığı kadar otomotiv endüstrisini etkiliyor ve otomotiv sektörü için kesintisiz yeniliği ve gelişimi zorunlu kılıyor.

Karbondioksit ve nitrojen oksitler, yanmamış hidrokarbonlar ve partiküller gibi kirleticiler için daha katı standartlar getiren egzoz emisyonları konusundaki artan endişe ile artık hibrit ve elektrikli araçlar artık azınlıkta değil. Aksine, otomotiv teknolojisinin gelecekteki büyük bir kısmını temsil ediyorlar.

Pil maliyetleri son beş yılda% 75 düştü ve yeni nesil motorlar geliştirilmiş performans sunuyor. Otomotiv endüstrisi bu eğilimi yakalamak için iddialı adımlar attı ve neredeyse tüm AR-GE harcamalarını elektrikli araçlara (EV) ayırıyor.

 

Elektrikli Araçlar, Geleceğin Pazarı

2017 yılında dünya çapında yaklaşık üç milyon elektrikli araç (EV) vardı. Çeşitli senaryolara göre, EV satışlarının 2030 yılına kadar hafif araç pazarının% 10 ila %50’sini oluşturması bekleniyor. Bazı otomobil üreticileri dizel motorlu araç modellerinin üretimini durdurmayı planladıklarını bile açıkladılar. Ancak bu pazar payı, yalnızca elektrikli araçların sürüş menzili ve şarj hızı açısından performanslarını önemli ölçüde artırması durumunda sağlanabilir.

Bu araçlarda kullanılacak sıvılar, şimdiye kadar hibrit ve elektrikli araç tasarımında önemli bir endişe kaynağı değildi, ancak bugün üreticiler sağlanmaya çalışılan performans artışı ve değişen gereksinimleri karşılamalarına yardımcı olacak yeni ürünler arıyorlar. Üstelik bu sıvılar sadece yeni tip motorların ve şanzımanların yağlanması ve soğutulması için değil, aynı zamanda aracın aküsü ve güç elektroniğinin sıcaklığını düzenlemek için de gerekli.

 

 

TOTAL QUARTZ EV FLUIDE VE TOTAL RUBIA EV FLUIDE: HİBRİT VE ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN İKİ YENİ ÜRÜN GRUBU

Küresel madeni yağ pazarında önemli bir oyuncu olan TOTAL, hibrit ve elektrikli araçların ihtiyaçlarını karşılamak için uzun ve zor bir AR-GE çalışmasının ardından özel olarak tasarlanmış iki sıvı serisini öncü olarak piyasaya sunmuştur.:
Binek araçlar için TOTAL QUARTZ EV FLUIDE
Ağır vasıtalar için TOTAL RUBIA EV FLUIDE

 

Hibrit ve EV’ler giderek daha fazla performans için zorlandıkça, şarj aralıkları ve şarj hızları geliştikçe, standart sıvılar sağlamlık, ısı direnci ve soğutma kapasitesi açısından önem kazanmaya başlar. Standart sıvılar buna dayanamaz ve özel sıvılar gerekir.

TOTAL QUARTZ EV FLUIDE ve TOTAL RUBIA EV FLUIDE , piyasada bu araçların özel gereksinimlerine ve ilgili elektrik, termal ve sürtünme kısıtlamalarına cevap veren ilk sıvılardır.

 

Araç Üreticilerinin İnovasyon İhtiyaçlarına ve Değişen Endüstrinin Zorluklarına Cevap Vermek

Otomotiv endüstrisini şekillendiren köklü değişiklikler ve ilgili büyük siyasi ve ekonomik riskler ışığında TOTAL, pazarın erken dönemlerde ihtiyaçlarını önceden tahmin etti ve araç üreticilerinin beklentilerini karşılamak için yeni tip sıvılar geliştirmeye başladı. Bu derin ve yıllarca süren Ar-Ge çalışmaları sayesinde, TOTAL artık otomobil üreticilerine daha verimli hibrit ve elektrikli araçlar geliştirmelerine ve en iyi durumda çalışmalarını sürdürmelerine yardımcı olacak iki yeni sıvı serisini sunabiliyor.

 

Eşsiz Kullanım Ömrü için Özel Teknik Özelliklere Sahip Sıvılar

Araçların elektrifikasyonu için yeni teknik kısıtlamalar, aşağıdaki özellikleri karşılaması gereken yeni sıvıların geliştirilmesini gerektirir:

 

– Dielektrik Özellikleri

Elektrikli araçlarda kullanılan sıvılar için elektrik yalıtım özellikleri gereklidir. Sıvı, aracın elektrikli ve / veya elektronik bileşenleri ile yakın temas halinde olacağı için herhangi bir elektriklenmeyi önlemek için yalıtıcı olmalıdır. Dielektrik özellikler; yükselen sıcaklıklar, oksidasyon, nem, parçacık aşınması gibi zorlu çalışma koşullarına rağmen süre boyunca sabit kalmalıdır.

 

– Malzemelerle Uyumluluk

Elektrikli aracın sıvısı ve yeni bileşenleri doğrudan temas halindedir. Şişme, kırılma, korozyon vb durumlardan kaçınmak için sıvının farklı malzeme türleriyle uyumlu olması konusunda yeni zorluklar yaşanmaktadırç. Bakır, bu uygulamalar için önemli bir malzemedir. Yüksek elektrik iletkenliği onu elektrik kabloları, sargılar ve diğer organlar için kullanılan ana kritik bileşen haline getirir. Bu nedenle, mükemmel bakır uyumluluğuna sahip bir sıvı geliştirmek son derece önemlidir.

 

– Termal Özellikler

Güç elektroniği ve elektrikli motor, tanımlanan bir sıcaklık aralığında çalışmalıdır. İstenilen sıcaklık aralığından daha yüksek çalışma, kaçınılmaz olarak araçların hizmet ömrünü, verimliliğini ve gücünü azaltır. Bileşenler, elektrik enerjisinin ısı yayılımı olan Joule etkisine tabidir. Bu nedenle kullanılacak sıvı, 180°C’ye kadar çıkan sıcaklıklarda verimli ısı tahliyesi sağlamalıdır.

 

– Standart Yağlama Fonksiyonları ve Sürtünme Özellikleri

Bu yeni motorların çeşitli mekanik parçalarını korumak için kullanılacak sıvı; aşınmayı, oksidasyonu ve korozyonu sınırlandırarak sistemin çalışmasını sağlayarak standart yağlama sağlar. Ayrıca hibrid araçlarda düzgün vites değiştirme için gerekli en uygun sürtünme performansını sunar.

 
Elektrikli ve hibrit araçlarla ilgili daha detaylı bilgi için teknik kılavuzu BURADAN inceleyebilirsiniz.

 
Ürün gamında bulunan birkaç ürünü de aşağıda görebilirsiniz;

 

TOTAL QUARTZ EV DRIVE R

Yeni nesil aktarma organları redüktörleri için özel teknoloji sağlar.

 • Dişlilerin ve rulmanların çok yüksek hızda dönmesini sağlar.
 • Araçların kullanım ömrü boyunca optimum köpüklenme önleme ve hava tahliye özelliği gösterir.
 • Çok düşük sıcaklıklarda bile mükemmel pompalanabilirlik için formüle edilmiştir.

 

TOTAL QUARTZ EV DRIVE MP

Redüktörler, elektrik motorları ve güç elektroniği için tasarlanmıştır.

 • Kısadevre ve statik elektriğe karşı korur.
 • Optimum sıcaklık kontrolü sağlar (hızlı şarjda bile)
 • Bakır bobin ve polimer malzemelerle uyumluluğu sağlar.
 • Mükemmel aşınma önleme özellikleri (dişliler ve makaralı rulmanlar) gösterir.

 

TOTAL QUARTZ EV BATTERY

Akünün termal yönetimi için yüksek performanslı sıvı

 • Kısadevre ve statik elektriğe karşı korur.
 • Oksidasyona karşı çok yüksek direnç sağlar.
 • Yangın yayılma riskine karşı yüksek koruma sağlar.
 • Verimli bir kalori tüketimi için aracın kullanım ömrü boyunca çok düşük bir viskozite sağlar.

 

TOTAL QUARTZ EV AMT

Hibrid araçlarda otomatik manuel şanzıman için yüksek performanslı yağlayıcı

 • Bakır bobin ve polimer malzemelerle uyumluluğu sağlar.
 • Optimum sıcaklık kontrolü sağlar.
 • Kısadevre ve statik elektriğe karşı korur.
 • Mükemmel aşınma önleme özellikleri (dişliler ve makaralı rulmanlar) gösterir.
 • Mükemmel vites değiştirme konforu sağlar ve bileşenlerin dayanıklılığını korur.

 

TOTAL QUARTZ EV-AT

Hibridize Step-AT Şanzıman için yüksek performanslı yağlayıcı

 • Bakır bobin ve polimer malzemelerle uyumluluğu sağlar.
 • Optimum sıcaklık kontrolü sağlar.
 • Kısayol ve statik elektriğe karşı korur.
 • Mükemmel aşınma önleme özellikleri (dişliler ve makaralı rulmanlar) gösterir.
 • Mükemmel sürtünme özellikleri, köpüklenme ve hava tahliye performanslarını korur.
yakup

About yakup

Kimya Mühendisi / Teknik Satış Mühendisi

No Comments

Yorum Yapın