BAŞARININ ANAHTARI: TEXTILE LUBRICANTS

Müşterilerinizin beklentilerini karşılayan iplik ve kumaş üretimi en önemli hedefinizdir.

TEXTILE LUBRICANTS Tekstil Yağları işinizi en iyi şekilde yapabilmeniz için geliştirilmiştir. En zor koşullarda bile TEXTILE LUBRICANTS ürünlerinin kullanımı, makinenizin verimliliğini ve ham maddeden nihai ürüne kadar her adımda üretim kalitenizi arttırır.

TEXTILE LUBRICANTS ürünleri; hem REACH hem de OEKO-TEK standartlarına uygun, sürdürülebilirlik de dahil olmak üzere tekstil teknik kısıtlamalarını akılda tutarak Ar-Ge laboratuvarımızda geliştirilmiştir ve müşterilerinizin en zorlu taleplerini karşılayacak şekilde üretilmiştir.

YANINIZDAKİ TEKSTİL UZMANINIZ

TEXTILE LUBRICANTS ürünlerini kullanarak teknik ve ticari ekibimizin bilgilerinden faydalanıp, üretim prosesinizi geliştirebilirsiniz. Tecrübe ve uzmanlığımız, tekstil endüstrisinin en önemli oyuncuları ile yaptığımız iş birliğine dayanmaktadır.

Ar-Ge mühendislerimiz, yeni ürünler ortaya koymak ve üretim performansgeliştirmek için tekstil ve ekipman üreticileri ile yakın işbirliği içinde çalışmaktadırlar. Ürünlerimizin çevreye duyarlılığı araştırmalarımızın temelini oluşturmaktadır.

NEDEN TEXTILE LUBRICANTS?

TEXTILE LUBRICANTS ürünlerinin avantajları

 • Kolay uygulama ve yıkanabilirlik
 • Yüksek performanslı anti-splash katkısı
 • Düşük iplik/metal sürtünme katsayısı, minimum statik elektriklenme
 • Filamanlar arası güçlü kohezyon
 • Isı ayarlama işlemi sırasında ürün kaybını ve VOC’u sınırlandıran formül
 • İplik kılavuzlarında minimum yağ damlaması
 • Üretim sahasında minimum dumanlama
 • Plastik, metal, boya gibi makine parçalarıyla uyum

Siz ve Müşterileriniz İçin Faydaları

 • Optimize edilmiş verimlilik
 • Garanti ürün kalitesi
 • Üretim oranları
 • Minimum makine duruşu
 • Temiz ve korunmuş ekipman
 • Düşük enerji, hammadde tüketimi
 • İş sağlığı ve güvenliği
 • Çevreci ürünler

TEXTILE LUBRICANTS garanti eder

 • Otomotiv endüstrisi için dumam(fogging) testi
 • Halka açık alanlarda M1 testi
 • OEKO-TEX standart 100 label uygunluğu
 • Avrupa Birliği sağlık ve güvenlik standartları
 • ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikasyonu

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

Ekibimiz dünya çapında kone yağı için antisplash(sıçratmazlık) özelliğini ilk geliştiren ve pazara sunan ekiptir. Bu önemli inovasyon, dünya çapındaki kone yağı kullanıcıları ve sentetik iplik üreticileri tarafından büyük takdir görmüştür.

TEXTILE LUBRICANTS ile TOTAL, Türkiye tekstil pazarında lider tedarikçidir.

Tekstil Yağları konusunda daha kapsamlı bilgi edinmek için aşağıdaki broşürümüzü inceleyebilirsiniz.

Aktarma Uygulamaları (Büküm/Kaplama/Tekstüre) İçin

Aktarma işlemi iplik üzerinde gerilim ve sürtünme oluşturur. TOTAL LISSOLFIX Kone Yağı ipliği güçlendirir ve kopma riskine karşı korur. Son ürünü optimize ederken ürün kalitenizi de arttırır. LISSOFIX Serisi Yağlar uygulamalarınız için özel olarak formülize edilmiş olup birçok büyük tekstil üreticisinin yüksek seviyedeki gereksinimlerini karşılamaktadır. Bu sebeple otomotiv iplik üreticileri ve kumaş tedarikçileri arasında en çok tercih edilen ürünlerdir.

Aktarma Ve İplik Prosesinde Güvenlik ve Performans İçin Lider Kone Yağı

Örme ve Konfeksiyon İşlemleri İçin

Örme endüstrisinde yüksek talep gibi farklı zorluklar; örme makinelerini hızlı teknoloji ilerlemesine mecbur kılar. Yağlama, bu nedenle koruyucu bakım yaklaşımlarında önemli bir faktör haline gelmiştir.

TOTAL’in iğne yağı serisi TIXO, özellikle dairesel ve düz yataklı makinelerin yüksek hızda düzenli çalışmasını sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır.

TOTAL TIXO formülleri, TIXO SLIDE ve TIXO STAINLESS, çok rafine edilmiş mineral yağları temel alır ve makinenizi aşınmaya ve koroziteden korumak için aşınmaya karşı dayanıklı bir teknoloji içerir. Bu; iğneler, platinler ve tutma kamları gibi anahtar dikiş oluşturma parçaları için raf ömrünü en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır.

Korozyon ve aşınma direnci test edilmiş ve DIN Test Standartları’ndan geçmiştir.

TIXO, DIN 62136 SRV testlerinden, DIN 51360 Test Standardları ve Korozyona Dayanıklı Direnç (Kayma Katsayısı, Kayma Katsayısı, Aşınma Çapı, Maksimum Yük) Testlerinden tam not almıştır.

Büyük Çaplı Örgü Makinelerinde İğne, İğne Yatağı, Platin ve Kam Yolu Yağlaması İçin Yüksek Performanslı Yağ

Küçük Çaplı Örgü Makinelerinde İğne, İğne Yatağı, Platin ve Kam Yolu Yağlaması İçin Yüksek Performanslı Yağ

Düz ve Yuvarlak Örgü Makinelerinde İğne, İğne Yatağı, Platin ve Kam Yolu Yağlaması İçin Yüksek Performanslı Yağ

Dokuma ve Çözgü İşlemleri İçin

TOTAL’ın dokuma endüstrisi için olan ürün yelpazesi hem çözgü ebatlama hem de atkı iplik hazırlama konularında çözümler sunar. Her iki uygulamada da, boyama ve kaplama gibi tamamlama işlemleri için yüksek yıkanabilirliği öngörürken, dokuma kısıtlamaları ile başa çıkabilmek için önleyici çözümler de ortaya koyar. Burada yardımcı ürünlerin çıkarılması, bitmiş ürünler üzerindeki kalite problemlerini önlemek için önemlidir.

TOTAL PARATEX dokuma endüstrisi için çözgü hazırlama konusunda uzmanlaşmıştır. Sıvı sıçraması önleyici ve serilebilir maddeler gibi farklı yağlayıcı teknolojilerini harmanlar. Bu, yüksek hızlı işlemler sırasında iplik tutarlılığının iyileştirilmesine yardımcı olur ve iplik/iplik ve iplik/metal sürtünmesini azaltır; böylece dokuma verimliliğini arttırır ve üretim sırasında çözgü durdurmalarını düşürür.

Atkı sıkıştırma hataları da, LISSOLFIX ve PARATEX serilerimizdeki yağlayıcı ürünler kullanılarak engellenebilir veya önemli ölçüde azaltılabilir. Bu ürünler sürtünmeyi ve statik elektriğin ipliğin üzerindeki etkisini azaltmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca, yüksek penetrasyon performansı sayesinde, atkı hazırlama ürünlerimiz, ipliğin üzerinde düzgün bir yağ toplamanızı, yüksek hız işlemi sırasında gerginliklerin ve iplik kopmalarının önlenmesini garanti eder.

DOKUSUZ VE ESNEK ELYAF İŞLEMLERİ İÇİN

TOTAL ELECTROFIX, non-woven işlemler sırasında sürtünmeyi azaltarak kart ağının performansını ve düzenliliğini arttırır. Toz oranını düşürür, iğne raf ömrünü optimize eder ve üretim hatlarının enerji tüketimini azaltır.

Nonwoven üretiminde sunulan ürünler arasında antistatik, yağlandırıcı ve hidrolize edilebilir maddeler de bulunmaktadır.

TOTAL ELECTROFIX Serisi’nın bir kısmı Yangın yayılımı için M1 testinde, sisleme için, DIN 75201 A yöntemi ve Norm OECD 301B’de biyolojik olarak parçalanabilirlik açısından başarıyla test edildi.

Boyama, Terbiye, Yıkama İşlemleri İçin

Bitirme işlemlerinde yıkama işlemleri için TOTAL, dokuma ve örme kumaşların yağdan arındırma için özel olarak geliştirilmiş TOTAL DETERFIX deterjan serisini sunar:

 • Güçlü elastan varlığı ile külotlu çorap ve külotlu çoraplar
 • Otomobil tekstili (sürekli pişirme süreçlerinde)
 • Giyim eşyaları ve mobilya tekstili (sürekli tarama veya açık genişlikte işlemler)

TOTAL DETERFIX, proses yağlarının ve yağlayıcıların kullanımından kalan yağ kalıntılarını ve lekeleri tekstil ürünlerinden verimli bir şekilde üretim zincirinden çıkarır.
Atık su bertaraf etme işlemleri (alkilfenol etoksilatları içermez, mineral yağ içermez) ve OEKO-TEX® standart 100 ile ilgili mevcut çevresel düzenlemeleri dikkate alarak geliştirilmiştir.

Boyama ve Terbiye İşlemlerinde Kullanılan Banyo Yağları ve Deterjanlar

Türkiye’de pazar lideri TOTAL TEXTILE LUBRICANTS Serisi ürünlerle tanışmak ve daha detaylı bilgi almak için uzmanlarımızla iletişime geçin.