Daha Azla, Daha Fazlası

HAKKIMIZDA

Nev-Kar Madeni yağlar, ticari faaliyetlerine 1997 yılında Madencilik sektöründe başlamıştır. Bu alanda dekopaj, kömür çıkarma sektörlerinde uzun yıllar başarıyla çalışmıştır. Kütahya Tavşanlı’da kurulan Nev-Kar, 2007 yılında merkezini Ankara’ya taşımış ve faaliyetlerine Ford motor yağlarının Distribütörlüğü ile devam etme kararı almıştır. Yine 2007 yılında dünyanın 4. Büyük enerji şirketi olan ve 150’den fazla ülkede faaliyet gösteren Total Oil şirketi ile anlaşmaya varmış ve Total madeni yağlarının Türkiye’deki en büyük Distribütörlerinden birisi haline gelmiştir. Halen Total Turkey Pazarlama A.Ş.’nin üretimini ve ithalatını yapmakta olduğu bütün         ürünlerin dağıtımını 12 ilde başarıyla gerçekleştirmektedir.
Gelişen teknolojiler doğrultusunda yatırımlar yaparak, önemli işlere imza atan Nev-Kar Madeni Yağlar, bölgelere dağılmış eğitimli ve uzman personeli , 2500 aşan müşteri sayısı ile büyüme ivmesini her geçen gün arttırmakta, İnşaattan Enerjiye yeni projeleri ile kapsamlı ve sürdürülebilir bir büyüme politikası izlemektedir.

1997

Madencilik Geçmişi

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde kömür çıkarma, dekopaj sektöründe başlayan madencilik deneyiminde, Nev-Kar, büyük işler başarmış ve adını sektörün en büyükleri arasına yazdırmıştır.

2007-1

Madeni Yağ Sektörüne Giriş

2007 yılında Nev-Kar merkezini Ankara’ ya taşıma kararı almış ve emtia satış-dağıtım sektörüne; “ Ford Motor Yağları” distribütörlüğü ile başlangıç yapmıştır.

2007-2

DÜNYA DEVİ İLE PARTNERLİK

2007 yılının ikinci yarısında Nev-Kar  atılımlarına devam ederek bir dünya devi olan Total Oil firması ile partnerliğine başlamıştır. Total Oil Madeni yağları Orta Anadolu distribütörlüğünü üstlenmiştir.

2008

ALT BAYİ SİSTEMİ İLE GENİŞLEMEYE DEVAM

2008 yılına gelindiğinde, Nev-Kar Madeni Yağlar alt bayi uygulamasına başlamıştır. Bu uygulama ile satış – dağıtım ağını genişletmiş ve gelişmekte bir Pazar olan Batı Karadeniz Bölgesini de satış dağıtım ağının bir parçası haline getirmiştir.

2013

SATIŞTAKİ KABUK DEĞİŞİMİ

2013 senesi ile Nev-Kar Madeni Yağlar bünyesinde bir kabuk değişimi yaşanmıştır.  Satış- dağıtım ağını, Endüstriyel ve Otomotiv olarak iki kanala bölme kararı almış,  bu karar çerçevesinde, kadrolarını kendi satış- dağıtım kanalına uygun olacak şekilde uzmanlaşmış kişiler ile donatmıştır. Bu kabuk değişimi ile Nev-Kar Madeni Yağlar; her geçen daha da büyümekte ve hedeflerini de bu doğrultuda büyütmektedir.